Studnie głębinowe

Wykonujemy wiercenia studni głębinowych na potrzeby:

  • domków jednorodzinnych
  • ogródków działkowych
  • podlewania i nawadniania upraw
  • zaopatrzenia gospodarstw rolnych oraz hodowlanych
  • budowy obiektów w przypadku braku możliwości zapewnienia odpowiednich ilości od gestora sieci
  • monitoringu wód – piezometry
  • zakładów zaopatrzenia w wodę
  • zakładów przemysłowych
  • infrastruktury hotelowej

Czym są studnie głębinowe?

Studnie głębinowe charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Od niepamiętnych czasów są obecne na naszym świecie. Umożliwiają pobór wód podziemnych, które mogą być wykorzystywane do naszych potrzeb. Studnie głębinowe mogą zaopatrywać prywatne domostwa, gospodarstwa rolne lub zakłady wodociągowe czy też przemysłowe w bieżącą wodę. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne z powodzeniem umożliwiają wykonanie otworów studziennych na potrzeby własne bądź potrzeby związane z działalnością gospodarczą. W wielu przypadkach zdarza się iż doprowadzenie wody z wodociągów staję się nie możliwe z różnych powodów, w takim przypadku nie pozostaje nic innego jak posiadanie studni na własnym podwórzu. Wychodząc naprzeciw dostarczamy rozwiązania w zakresie odpowiedniego zaprojektowania studni głębinowej, nadzoru, wykonawstwa czy też odbioru.

Regulacje prawne wiercenia i wykonania studni głębinowej

Nim przystąpimy do prac, należy wcześniej zapoznać się z ogólnie panującymi warunkami, które są niezbędne przy procesie projektowania.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. poz. 1442:
„Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić – licząc od osi studni – co najmniej:
1) do granicy działki – 5 m;
2) do osi rowu przydrożnego – 7,5 m;
3) do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń – 15 m;
4) do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód – 30 m; 5) do nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych, najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji lokalnej bez urządzeń biologicznego oczyszczania ścieków oraz do granicy pola filtracyjnego – 70 m.”

Jak wygląda proces wiercenia studni głębinowych?

W zakresie naszej działalności opracowujemy również projekty robót geologicznych na wiercenie studni głębinowej w zakresie m.in. sposobu, w jaki ma zostać wykonany otwór studzienny tj. (wiercenie obrotowe na płuczkę bądź wiercenie udarowe). Projekt składamy do odpowiedniego organu administracji geologicznej (Starosta lub Marszałek) celem jego zatwierdzenia. Następnie przed rozpoczęciem wierceń należy poinformować Urząd o terminie rozpoczęcia robót geologicznych. Po tak przeprowadzonej procedurze administracyjnej można przystąpić do wiercenia studni głębinowej. Zwieńczeniem robót jest odpowiednio zafiltrowany i przygotowany do eksploatacji otwór studzienny. Na otworze przeprowadzany jest szereg badań hydrogeologicznych w postaci pompowań próbnych, których celem jest ustalenie odpowiedniej i bezpiecznej do użytkownika ujęcia wydajności studni. W końcowej fazie pompowań próbnych należy pobrać wodę do analiz laboratoryjnych w celu określenia jej jakości. Wyżej wymienione prace powinny być nadzorowane przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia w zakresie hydrogeologii. Ostatnim etapem jest opracowanie dokumentacji po wykonawczej ustalającej zasoby eksploatacyjne ujęcia.

Wiercenie studni głębinowych

Projekty studni

Wiercenie studni głębinowych to nie jedyna część naszej oferty. Opracowujemy również projekty studni z uwzględnieniem budowy geologicznej oraz istniejących warunków hydrogeologicznych występujących w rejonie planowanych prac. Ponadto indywidualnie doradzamy w zakresie potrzeb wodnych, lokalizacji planowanej studni, warunków jej wykonania oraz obudowy, średnicy kolumny eksploatacyjnej, rodzaju filtrów studziennych w taki sposób aby uzyskać jak najlepsze parametry techniczno-eksploatacyjne otworu studziennego ujmującego wodę. Posiadamy nadzór geologiczny oraz górniczy.

Kontakt oraz konsultacje:

+48 784 014 931

Adres

oś. Stefana Batorego 38,
60-687 Poznań

Oddział

ul. Morelowa 38, 89-600 Chojnice

E-mail

Oferta

Marta Czuczman
Marta Czuczman
2022-12-12
Polecam usługi pana Artura. Badanie geologiczne zostało wykonane szybko i w terminie. Bardzo dobry kontakt zarówno telefoniczny, jak i mailowy. Po wykonaniu prac otrzymałam fakturę. Wszystko rzetelnie i uczciwie.
Robert Jas
Robert Jas
2022-07-07
Bardzo sprawna współpraca. Polecam profesjonalne podejście !
Jerzy Mąkosa
Jerzy Mąkosa
2022-05-12
Polecam usługi pana Artura, dobry kontakt, rzeczowe informacje, fachowe doradztwo, wszystko wykonane zgodnie z ustaleniami.
Artur Sieradzki
Artur Sieradzki
2022-03-14
Polecam z czystym sumieniem firmę EnviGeo, odwierty zrobione, wyniki profesjonalnie i na czas, cena też ok!!! Polecam
Karolina M
Karolina M
2022-02-23
Wszystko zgodnie z ustaleniami i w terminie. Opinia geotechniczna bardzo szczegółowa. Właściciel uprzejmy i serdeczny - kontakt wzorowy. Serdecznie polecam :)
Dawid z Lasu
Dawid z Lasu
2022-02-13
O współpracy z firmą EnviGeo mogę mówić tylko w samych superlatywach. Pan Artur jak i cała ekipa to fachowcy z najwyższej półki! Dwukrotnie korzystałem z usług firmy Pana Artura i za każdym razem współpraca przebiegała wzorowo. Praca wykonana w terminie, szybko i sprawnie. Ceny za usługi również przystępne i konkurencyjne w stosunku do podobnych usługodawców przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania. Profesjonalizm, terminowość, rzetelność i indywidualne podejście do klienta to znaki firmowe tej firmy. Jeśli będę musiał wykonać kiedykolwiek kolejne badania związane z gruntem i geologia to tylko z firmą EnviGeo i Panem Arturem. Z czystym sumieniem polecam Państwu tą firmę, pewna gwarancja zadowolenia!
Michal L
Michal L
2021-12-07
Profesjonalna obsługa, polecam usługi EnviGeo.
Aleksandra Gruszczynska
Aleksandra Gruszczynska
2021-11-24
Polecam firmę EnviGeo ! Doskonały kontakt oraz szybka realizacja! Prace wykonane zgodnie z ustaleniami, bardzo rzetelnie i w terminie. Pozdrawiam :)
Elwira Zmudzińska
Elwira Zmudzińska
2021-09-18
Zlecona praca wykonana w terminie,profesjonalne i rzetelne podejście do klienta.Pan Artur to przesympatyczny człowiek.Polecam z czystym sumieniem Jego firmę. Zadowolona klientka
andrzej tajl
andrzej tajl
2021-06-13
Polecam
"]

Dlaczego Envigeo?

– Transparentność działania
– Profesjonalizm
– Wiedza i doswiadczenie
– Innowacyjność
– Szybkość działania
– Rzetelność i terminowość
– Kompleksowa ocena problemu z perspektywy projektowej, wykonawczej i administracyjnej
– Współpraca w języku polskim, angielskim i niemieckim